+421 911 337 773 info@fontionnel.sk

Služby

Poskytujeme služby v rámci celej EÚ

Založenie a.s. v Českej republike

Založenie akciovej spoločnosti v ČR, Vám zabezpečíme do dvoch týždňov. Vyhnite sa zbytočným komplikáciam a využite naše služby. Máme množstvo spokojných klientov – referencie.


Založenie a.s. v Českej republike
 • Zabezpečíme komunikáciu s úradmi.
 • Kompletnú dokumentáciu zabezpečuje advokát.
 • Zabezpečíme úhradu všetkých povinných poplatkov.

 

Kompletné informácie

 Založenie akciovej spoločnosti – základné informácie

Na založenie akciovej spoločnosti Vám bude postačovať 30% základného imania – 600 000,- CZK. Na rozdiel od založenia s.r.o. v Českej republike, je nevyhnutná Vaša osobná účasť u nás v kancelárií v ČR.

Pred tým, než sa rozhodnete založiť akciovú spoločnosti, môžete využiť rýchlejšiu alternatívu, kúpu hotovej ready-made spoločnosti v Českej republike. Máme k dispozícií existujúce a.s., bez akejkoľvek ekonomickej aktivity a záväzkov. Kúpou hotovej akciovej spoločnosti môžete ušetriť množstvo času a finančných prostriedkov. Začať podnikať môžete ihneď.

Akciová spoločnosť v Českej republike

Akciová spoločnosť je kapitálová obchodná spoločnosť, ktorej základné imanie je rozvrhnuté na určitý počet akcií. Firma obsahuje označenie „akciová spoločnosť“. Toto označenie môže byť nahradené skratkou „akc. spol.“ alebo „a.s.“. Základné imanie akciovej spoločnosti je 2 000 0000 CZK. V prípade, ak sa rozhodnete viesť účtovníctvo v eurách, je možné mať hodnotu základného imania vyjadreného v mene EUR. Vklad do základného imania spoločnosti môže byť peňažný a nepeňažný. Nepeňažný vklad musí byť ocenený znalcom.

Zakladatelia akciovej spoločnosti si môžu zvoliť systém vnútornej štruktúry spoločnosti. Existuje dualistický a monistický systém. V prípade dualistického systému sa zriaďuje predstavenstvo a dozorná rada. V prípade monistického je to štatutárny riaditeľ a správna rada. Vyššie spomenuté orgány môžu byť len jednočlenné. Pri voľbe monistického systému môže stát v čele spoločnosti aj jediný člen správnej rady, ktorý bude zároveň zastávať funkciu štatutárneho riaditeľa. Členom orgánu môžu byť fyzická, právnická osoba a funkčné obdobie členoj je možné stanoviť ľubovoľne, podľa potrieb.

Akcie môžu mať formu akcií na meno a akcií na majiteľa. Akcie na majiteľa môžu existovať len ako zaknihované, alebo tzv. imobilizovaný cenný papier. Čo sa týka druhu akcií, okrem kmeňových a prioritných akcií je možné vydávať aj ďalšie druhy, ktoré môžu obsahovať rôzne zvlástne práva (inak upravený podiel na zisku, rozdielnu váhu hlasov na valnom zhromaždení). Tento druh akcií musí byť presne špecifikovaný v stanovách. Jednou z noviniek sú tzv. kusové akcie, ktoré nemajú menovitú hodnotu. Každá kusová akcia predstavuje rovnaký podiel na spoločnosti.

Od 1.1.2014 majú všetky akciové spoločnosti povinnosť zriadenia internetovej stránky. Uvedené na nich musia byť údaje, ktoré sú povinný uvádzať na obchodných listinách, účtovnej závierke či pozvánky na valné zhromaždenia.

Služba zahŕňa

 • Odborné podnikateľské poradenstvo – zabezpečujú skúsení účtovníci, právnici ale aj spolupracujúci advokát. Pomôžeme Vám pri výbere vhodných predmetov podnikania.
 • Vyhotovenie kompletnej dokumentácie – zabezpečíme vyhotovenie kompletnej dokumentácie prostredníctvom advokáta.
 • Úhrada povinných zákonných poplatkov – uhradíme za Vás poplatok na Obchodný register ČR a zabezpečíme ohlásenie živnosti.
 • Zabezpečenie živnosti.
 • Podanie návrhu na zápis a.s. do Obchodného registra ČR.
 • Registrácia firmy pre daň z príjmu – registrujeme Vašu založenú spoločnosť na daňovom úrade v zákonom stanovenej lehote.

Napíšte alebo zavolajte nám

Vaša správa bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.

Prosím, zadajte svoje meno, platnú e-mailovú adresu, telefónne číslo a správu.

Zadali ste nesprávny e-mail. Skúste znova.

V prípade otázok nám zavolajte na číslo:    +421 911 337 773

Referencie

 • agrall better blue
 • kros final
 • backnwhite final
 • tuli final
Potrebujete poradiť?

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás telefonicky v pracovných dňoch od 7.30 do 17.00

+421 911 337 773
Na začiatok stránky
Vyžiadajte si od nás konkrétnu cenovú ponuku na službu

  špecifikácia času, kedy Vám môžeme zavolať a pod.