+421 911 337 773 info@fontionnel.sk

Blog

Novinky z ekonomickej a účtovnej oblasti

Budovanie značky v dnešnom svete

Budovanie značky v dnešnom svete

Budovanie značky v dnešnom svete

Budovanie značky je v dnešnom svete veľmi dôležitým faktorom. Väčšina spoločností prostredníctvom značky buduje svoje hodnoty a komunikuje so zákazníkmi.Existuje…

1887
14.september 2011

Budovanie značky je v dnešnom svete veľmi dôležitým faktorom. Väčšina spoločností prostredníctvom značky buduje svoje hodnoty a komunikuje so zákazníkmi.Existuje niekoľko značiek po celom svete, ktoré vytvorili reputáciu vďaka svojmu  odhodlaniu, nasadeniu a etike.

Na dnešnom trhu je ich mnoho, ktoré zlostne súťažia proti sebe s cieľom pritiahnuť pozornosť zákazníkov. Budovanie značky hrá dôležitú úlohu v budovaní povedomia na trhu. Existuje niekoľko spoločností, ktoré sú známe po celom svete vďaka úsiliu, ktoré vložili do budovania svojej značky. Existuje niekoľko renomovaných firiem, ktorých značku pozná takmer každý. Jednou z nich je Apple, výrobca iPhonu.

Význam budovania značky:

Apple, výrobca iPhone, uviedol na trh len štyri modely, zatiaľ čo jeho konkurenti prichádzajú s novou radou telefónov každý týždeň. Aj napriek tomu Apple dokázal vytvoriť impozantný obraz svojej značke a vždy, keď je na trhu nový výrobok, ľudia čakajú v zástupoch od polnoci pred predajňami Apple. Prečo je taký obrovský rozdiel v správaní spotrebiteľov? Ostatné spoločnosti sa tiež zameriavajú na výrobu mobilných telefónov, ktoré sú rovnako kvalitné, ak nie lepšie, ale technológie a marketingové ťahy, na ktoré je nutné vynaložiť veľa peňazí, aby ich výrobky zažiarili v očiach verejnosti má iPhone jedinečné a skutočne originálne.

Vlastniť produkt Apple znamená v spoločnosti vlastniť niečo viac, je to ako symbol, ktorého výrobky sa predávajú vďaka značke, ktorá prichádza s inovatívnymi technológiami pre širokú verejnosť.

iPhone zažil v minulosti celý rad problémov. Najvýraznejším z nich bola strata signálu, keď sa telefón držal v ľavej ruke. Aj keď by sa takéto veľké závady ukázali ako katastrofálny problém pre iné firmy, Apple zareagoval rýchlo a napravil chybu a iPhone 4G bol jeden z bestsellerov minulého roka.

Vyššie uvedená prípadová štúdia popisuje význam budovania značky v dnešnom svete. Keď spotrebitelia vyberajú medzi výrobkami, ktoré sú viac či menej podobné, tak je veľmi dôležitý obraz spoločnosti „meno spoločnosti“, ktoré v konečnom dôsledku ovplyvnia nakupovanie ľudí v najväčšej miere. Preto je dôležité, aby spoločnosti investovali svoj čas a úsilie do budovania silnej a bezkonkurenčnej značky. Budovanie vašej značky pomáha pri vytváraní nehmotných hodnôt vašej firmy, čo môže vytvoriť dlhotrvajúci dojem na zákazníkov. Niektoré firmy aj napriek týmto skutočnostiam odrádza od investícií do budovania značky. Počiatočné investície sú však nevyhnutné, ale organizácia si musí uvedomiť, že z týchto počiatočných investícií by čerpali dlhú dobu. Budovanie vašej značky vám pomôže vytvoriť zákaznícku základňu, ktorá zabezpečí lojálnosť zákazníkov k vašej spoločnosti, v dobrom i v zlom.

Poďme sa pozrieť na niektoré tipy a stratégie, ktoré vám môžu pomôcť pri budovaní značky.

Jeden z prvých krokov pri budovaní značky je viera vo vašu organizáciu. A čo to znamená?

Musíte veriť, že to čo tvoríte je správne a vytvárate dlhodobé hodnoty, ktoré budú pomáhať širokej verejnosti ľudí a samozrejme aj vašim zamestnancom a aj Vám. Veľké značky sa budovali po dlhé roky s pocitom nadšenia a viery vo vlastné schopnosti a v schopnosti vytváraných služieb či produktov. Ďalším nevyhnutným faktorom je vštiepenie pocitu zodpovednosti a motivácie zamestnancom, ktorý Vám pomáhajú budovať spoločnosť. Ak sa Vám podarí dostatočne motivovať ľudí v spoločnosti a ak nájdete správnych ľudí z trhu, tak ste na veľmi dobrej ceste v budovaní kvalitnej značky vašej spoločnosti. Každý zamestnanec by sa mal držať hodnôt, cieľov a vízie spoločnosti.

Mnohé spoločnosti motivujú svojich zamestnancov tým, že im dávajú pocit, že sú jej súčasťou. Napríklad „Som IBMer“, je jednou z poínt v reklame spoločnosti IBM. Ak zamestnanec pocíti, že nebuduje biznis len pre šéfa, ale aj pre seba, tak je práca zábavnejšia, motivujúcejšia a samozrejme efektívnejšia.

Nevyhnutné pre vašu značku je vytvorenie jedinečnej identity. Na trhu existujú rôzne spoločnosti, ktoré jednoducho zmenia názov úspešnej značky, aby sa na ich mene a v ich prítomnosti zviezli a cítili dobre na trhu. Táto stratégia je však neefektívna a zákazníci sú skeptický, pretože názov vnímajú ako falzifikát. Dôležité je myslieť kreatívne, dať značke „šmrnc“ a odlíšiť svoju značku od ostatných.

V tomto článku sa jednalo len o niekoľko tipov pre budovanie značky. Budovanie značky je dôležitou súčasťou úspešného podnikania a môže mať pozitívny vplyv na imidž organizácie. Dúfame, že tento článok Vám poskytne užitočné informácie o význame budovania značky v dnešnom svete a rôzne kroky, ktoré sme spomínali využite vo svoj prospech a zahrniete ich do svojho podnikania.

Referencie

  • agrall better blue
  • kros final
  • backnwhite final
  • tuli final
Potrebujete poradiť?

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás telefonicky v pracovných dňoch od 7.30 do 17.00

+421 911 337 773
Na začiatok stránky
Vyžiadajte si od nás konkrétnu cenovú ponuku na službu

    špecifikácia času, kedy Vám môžeme zavolať a pod.