+421 911 337 773 info@fontionnel.sk

Blog

Novinky z ekonomickej a účtovnej oblasti

Predám s.r.o. – 4 odporúčania, ako nájsť kupujúceho

Predám s.r.o. – 4 odporúčania, ako nájsť kupujúceho

Predám s.r.o. – 4 odporúčania, ako nájsť kupujúceho

Vedeli ste, že neaktívnu „eseročku“ je výhodnejšie predať ako zlikvidovať? Áno, je to tak. Prečo? Pretože predaj firmy nie je…

2470
23.júl 2015

Vedeli ste, že neaktívnu „eseročku“ je výhodnejšie predať ako zlikvidovať? Áno, je to tak. Prečo? Pretože predaj firmy nie je finančne náročný, dokonca naopak, z predaja obchodného podielu môžete financie získať. Celý proces predaja s.r.o. je možné zvládnuť za 15 – 30 pracovných dní.

Ako a kde hľadať záujemcu o kúpu firmy

1. Účtovné a advokátske kancelárie

Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma. Rovnako je to aj v prípade, ak podnikatelia hľadajú „hotové eseročky“, pomocou ktorých môžu realizovať svoj podnikateľský zámer. Ich prvé kroky vedú k právnikovi či účtovníkovi, ktorému dôverujú. Pokúste sa osloviť účtovné a advokátske kancelárie a predať s.r.o. prostredníctvom nich.

2. Odpredaj s.r.o. zverte do rúk sprostredkovateľom s dobrými referenciami

Na trhu kúpy a predaja firiem pôsobí viacero spoločností, ktoré sa zameriavajú na sprostredkovanie predaja firiem, napríklad spoločnosť FONTIONNEL. Výhodou predaja firmy cez sprostredkovateľa je hlavne rýchlosť  a zmluvne dohodnutá odmena za odpredaj s.r.o.

Vašou úlohou je poskytnúť informácie o spoločnosti a byť súčinní pri úkonoch smerujúcich k predaju spoločnosti. Predaj sro prostredníctvom sprostredkovateľa je výhodný v tom, že sprostredkovatelia dokážu nájsť kupujúceho cez ich databázu overených klientov. Spolupracujú s partnerskými účtovnými a advokátskymi kanceláriami, dokážu vypracovať listiny a zároveň vykonať zmenu v Obchodnom registri SR. Predaj firmy je prostredníctvom sprostredkovateľa rýchly a komplexný.

3. Inzertné portály – nevýhody prevažujú nad výhodami

Nie je žiadna zriedkavosť nájsť na internete inzerát s titulkom „Predám s.r.o.“. Inzerovať predaj vlastnej s.r.o. na inzertnom portáli teda môže vyznieť ako dobrý nápad. Je to zdarma, je to rýchle a vaša ponuka sa zobrazuje pomerne vysoko vo vyhľadávačoch. Záujemca o kúpu vám napíše alebo zavolá priamo na váš mobil.

Znie to dobre, však? Naša rada znie, dávajte si pozor. Záujemcu si poriadne preverte. Určite by ste boli neradi, ak by sa vaša s.r.o. dostala v budúcnosti na „čiernu listinu“ daňového úradu, sociálnej poisťovne či iných inštitúcií alebo známych obchodných spoločností. Nikto z nás predsa nechce, aby sa jeho dobré meno spájalo s nepoctivými podnikateľmi.

Najvyužívanejšie inzertné portály – www.bazos.sk, www.inzercia.sk, www.bazar.sk.

4. Buďte „IN“ – využite sociálne siete, „náš chlebík každodenný“

Sociálne siete sú pre nás dobrým sluhom, no zlým pánom. Využime ich v tomto prípade ako sluhu. Ponúknite svoju „eseročku“ svojim priateľom a dobrým známym. Zapojte sa do diskusie prostredníctvom známych fanpage, akú má napríklad portál podnikajte.sk, skupina učíme sa podnikať atď.

Budete prekvapení, akej pozitívnej odozvy sa dočkáte. Možno nakoniec zistíte, že predáte svoju s.r.o. známemu vášho priateľa. A môžete sa ho rovno opýtať, čo s vašou „eseročkou“ zamýšľa a posúdiť, či sa ocitne v dobrých rukách.

Predám s.r.o. – 4 odporúčania, ako nájsť kupujúceho
Patrik Škulavík je jedným zo zakľadateľov spoločnosti FONTIONNEL. Zameriava sa na business development a marketing.
Patrik ŠKULAVÍK

Referencie

  • agrall better blue
  • kros final
  • backnwhite final
  • tuli final
Potrebujete poradiť?

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás telefonicky v pracovných dňoch od 7.30 do 17.00

+421 911 337 773
Na začiatok stránky
Vyžiadajte si od nás konkrétnu cenovú ponuku na službu

    špecifikácia času, kedy Vám môžeme zavolať a pod.