+421 911 337 773 info@fontionnel.sk

Blog

Novinky z ekonomickej a účtovnej oblasti

10 najrýchlejšie rastúcich odvetví vo svete v roku 2015

10 najrýchlejšie rastúcich odvetví vo svete v roku 2015

10 najrýchlejšie rastúcich odvetví vo svete v roku 2015

Dopravné a stavebné spoločnosti sú jedným z najrýchlejšie rastúcich odvetví súčasnosti medzi malými podnikmi. Za malé podniky sa vo svete…

1501
13.november 2015

Dopravné a stavebné spoločnosti sú jedným z najrýchlejšie rastúcich odvetví súčasnosti medzi malými podnikmi. Za malé podniky sa vo svete považujú spoločnosti s ročným obratom do 5 miliónov dolárov. Spoločnosti, ktorých primárnym predmetom podnikania je medzinárodná doprava, zaznamenali v priemere takmer 25% nárast predaja za posledných 12 mesiacov. Dopravné spoločnosti, ktoré vlastnia špeciálne vozy, ako cisterny a chladiarenské návesy, zvýšili svoj predaj o 16 % v priemere, čo predstavuje dvojnásobný nárast oproti iným odvetviam.

Najväčší rast zaznamenali dopravné spoločnosti hneď po hospodárskej kríze vďaka rope a ropným produktom. Aj keď boli niektoré produkcie pozastavené a ceny ropy klesali, rast malých a stredných podnikateľov zostáva stále vysoká. 5 z 10 najrýchlejšie rastúcich odvetví pri malých podnikateľoch sa spája so stavebníctvom. Dodávatelia podieľajúci sa na príprave stavby (architekti), stavby inžinierskych sietí – stavba základov, rekonštrukcie, montáž mechanických zariadení, majú v priemere o 8,5 % vyšší nárast ako všetky ostatné malé a stredné podniky. Spoločnosti poskytujúce upratovacie práce, deratizáciu a ďalšie doplnkové stavebné práce rastú dvojnásobnou rýchlosťou ako zvyšné odvetvia pri malých podnikateľoch.

infograf-1-1024x614

Súkromné spoločnosti všetkých veľkostí za posledných 12 mesiacov zaznamenali nárast tržieb v priemere asi o 10%. V týchto odvetviach možno pociťovať najvyšší tlak na mzdy a najvyšší nedostatok pracovných síl od roku 2006.

Jedným z odvetví objavujúcich sa pravidelne v tabuľkách najrýchlejšie rastúcich odvetví je programovanie „dizajn“ počítačových systémov a príbuzné služby. Spoločnosti pohybujúce sa v tejto oblasti majú rastúcu tendenciu takmer 14% za posledných 12 mesiacov. Všetko sa spolieha na softvérové systémy, od poľnohospodárov, ktorí merajú veľkosti polí a kvalitu solí v nich, k právnikom, ktorí vyhodnocujú ich prípady pomocou CRM systémov.

Zoznam pripravila spoločnosť Sageworks , ktorá sa zaoberá zhromažďovaním a analýzou finančných výkazov zo súkromných spoločností, účtovných spoločností a bánk.

Zdroj: Forbes

Referencie

  • agrall better blue
  • kros final
  • backnwhite final
  • tuli final
Potrebujete poradiť?

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás telefonicky v pracovných dňoch od 7.30 do 17.00

+421 911 337 773
Na začiatok stránky
Vyžiadajte si od nás konkrétnu cenovú ponuku na službu

    špecifikácia času, kedy Vám môžeme zavolať a pod.