
Prestavba vozidla na prepravu nebezpečných vecí podľa dohody ADR
Podnikanie v doprave – preprava nebezpečných vecí (ADR) V dnešnom článku sa budeme venovať problematiky prestavby jednotlivého vozidla najmä v zmysle zákona…
Podnikanie v doprave – preprava nebezpečných vecí (ADR) V dnešnom článku sa budeme venovať problematiky prestavby jednotlivého vozidla najmä v zmysle zákona…
V dnešnom článku sa budeme venovať problematiky prestavby jednotlivého vozidla najmä v zmysle zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách.
V prvom rade je nutné podnikať v doprave. Splniť všetky zákonné podmienky a získať licenciu na nákladnú cestnú dopravu. Následne je možné začať s vybavovaním potrebných náležitostí na prepravu nebezpečných vecí. Po splnení týchto podmienok je na čase rozhliadnuť sa po vhodnom vozidle na prepravu nebezpečných vecí.
Dohoda ADR bola uzavretá v roku 1957 v Ženeve a účinnosť nadobudla v januári 1968. V roku 1975 bola novelizovaná, a táto novelizácia nadobudla účinnosť v apríli 1985.
Viazané dohodou ADR sú momentálne štáty: Albánsko, Andora, Azerbajdžan, Belgicko, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Cyprus, Chorvátsko, Česká republika, Čierna hora, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Írsko, Kazachstan, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Macedónsko, Maďarsko, Malta, Maroko, Moldavsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Ruská federácia, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Tunis, Turecko, Ukrajina a Veľká Británia.
Prepravy nebezpečných vecí sa zúčastňujú najmä odosielateľ, dopravca a príjemca. Ďalej sa na preprave nebezpečných vecí zúčastňujú nakladajúca organizácia, baliacaorganizácia, plniaca organizácia, prevádzkovateľ cisternového kontajnera a vykladajúca organizácia.
Možno podľa kritéria ich nadstavby charakterizovať nasledovne:
Od roku 2001 sú vozidlá podľa dohody ADR rozdelené na:
Patria sem vozidlá otvorené, zakryté plachtou a uzavreté vozidlá prepravujúce nebezpečné veci tried 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a 9. Je nevyhnutné, aby takéto vozidlo splnilo zákonom stanovené náležitosti naň kladené, pre dané druhy prepravy nebezpečných vecí.
V prípade, že máte záujem o prestavbu vozidla na prepravu nebezpečných vecí podľa dohody ADR triedy AT je potrebné splniť vyššie spomenuté podmienky.
Môžete sa samozrejme obrátiť na špecializujúcu spoločnosť, ktorá na základe splnomocnenia zabezpečí všetko potrebné pri komunikácii s úradom, prípadnom doplnení podania a následnom prevzatí povolenia, resp. schválenia prestavby jednotlivého vozidla v zmysle platnej legislatívy.
Predstavte si, že dlhé roky ťažko budujete dobrú povesť svojho obchodného mena vašej spoločnosti a nastane situácia, že príde deň, kedy…
Pozastavenie živnosti: Pri prerušení živnosti si treba kúpiť kolok v hodnote 4 eurá a zobrať na živnostenský úrad, kde vyplníte žiadosť o pozastavení…
Napriek napätej situácií v globálnom hospodárskom prostredí stále dominuje aj téma malého a stredného podnikania. Pre zástupcov malých a stredných podnikateľov…
Založenie s.r.o. – zmenáreň založenie spoločnosti s ručením obmedzeným (ďalej len s.r.o.) – zmenáreň 1. v prípade jedno-osobovej s.r.o. Vám vypracujeme nasledujúce…
Kontaktujte nás telefonicky v pracovných dňoch od 7.30 do 17.00